Elbląskie Targi Edukacji i Pracy już od 14 lat pozwalają na spotkanie pracodawców z potencjalnymi pracownikami i przedstawicieli szkół z kandydatami na uczniów. To świetny, acz wymagający doskonałej organizacji sposób na przedstawienie oferty biur pośrednictwa pracy, przedsiębiorców oraz placówek oświatowych. „Na Targach mamy łącznie do dyspozycji osób zainteresowanych 1552 oferty zarówno pracy krajowej, jak i zagranicznej, gościmy 72 wystawców, w tym 33 pracodawców i różnego rodzaju inne instytucje, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, jednostki szkoleniowe” - wymienia Iwona Radej, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu.
Targi organizowane przez Urząd Miasta, Urząd Pracy i Ochotnicze Hufce Pracy to szansa przede wszystkim dla młodych ludzi, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę między innymi poprzez praktyki zawodowe. „Jako Ochotnicze Hufce Pracy refundujemy koszty wynagrodzeń młodocianych pracowników, czyli gdy młody człowiek idzie do szkoły i znajduje pracodawcę, z którym chce odbyć praktyki, my refundujemy wynagrodzenia temu młodocianemu, jego składki. Nasi wychowawcy również pomagają tym młodym ludziom znaleźć praktyki zawodowe dzięki temu, iż mamy jako Centra Edukacji i Pracy pełną sieć placówek, które współpracują i z pracodawcami i ze szkołami” - informuje Paweł Kowszyński, zastępca warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego OHP.
Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Elblągu, a w szczególności Młodzieżowe Biuro Pracy, przyciąga młodych ludzi, dla których praca to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu i możliwość zdobywania doświadczenia. Na stanowisku Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży zachęcano również młodych ludzi do udziału w szkoleniach i projektach, między innymi w projekcie „Od szkolenia do zatrudnienia”. Podczas Targów można było zapoznać się również z całym wachlarzem wakacyjnych ofert pracy.
Udział w projektach oraz korzystanie z pomocy i doradztwa Ochotniczych Hufców Pracy jest całkowicie bezpłatne.