Władze powiatu lidzbarskiego, Lidzbarka Warmińskiego, przedstawiciele wszystkich służb mundurowych, instytucji i organizacji spotkali się podczas Wigilii. Ta wspólna uroczystość to dowód na dobrą współpracę wszystkich środowisk w powiecie i mieście. „To nie jest metropolia, to jest nieduża miejscowość – bardzo mi na tym zależy, żeby się spotykać, poznawać się, lubić i szanować. Tak, jak w życiu powinno być” - podkreśla starosta lidzbarski Jan Harhaj.
W Lidzbarku Warmińskim opłatek – symbol wspólnoty i pojednania – ma znaczenie szczególne. To tu dzięki dobrej współpracy jednostek samorządowych udaje się realizować pomysły i projekty, które mają na celu wspólne dobro wszystkich mieszkańców. „Samorządy muszą bardzo mocno ze sobą współpracować, żeby osiągać cele, które wcześniej zamierzają, zresztą perspektywy nowe dotacji unijnych wskazują na to, nawet wymuszają na nas, abyśmy chętniej i ściślej ze sobą współpracowali. U nas w powiecie lidzbarskim jest to nie przymus, a chęć” - przekonuje burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski.
Na wspólnej Wigilii spotkali się przedstawiciele wielu środowisk, ale też wspólnot religijnych. Bo Lidzbark Warmiński dumny jest ze swej wielokulturowości. „Spotkanie wigilijne, spotkanie opłatkowe jest zawsze takim znakiem pojednania, w szczególności na tych terenach, gdzie historycznie patrząc, ale też współcześnie, żyją różni chrześcijanie, różnych wyznań. Dlatego bardzo się cieszę, że dzisiejsza wigilia w starostwie z udziałem władz miasta, samorządowców, służb mundurowych, rozmaitych środowisk z Lidzbarka miała tak szeroki, piękny wymiar” - mówi ks. bp Paweł Hause, biskup diecezji ewangelicko-augsburskiej w Kętrzynie.
Spotkanie było również okazją do podsumowania mijającego roku i snucia planów na kolejny. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć kolęd i oczywiście życzeń – pięknych, radosnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.